Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam Yusuf Sami İmam Hatip Lisesi cuma namazına hazır

Yusuf Sami İmam Hatip Lisesi cuma namazına hazır

​Siverek'te Coronavirus tedbirleri kapsamında yarın Cuma namazı kılınacak okul bahçeleri sosyal mesafe kuralına göre düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2020 Perşembe 18:28
Yusuf Sami İmam Hatip Lisesi cuma namazına hazır

Siverek Kaymakamlığı tarafından alınan kararla ilçe merkezinde 18 cami, 2 okul ve bir sentetik sahada Cuma namazı kılınacak.

Cuma namazı kılınacak okullardan Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Yusuf Sami İmam Hatip Lisesinde çalışmalar tamamlandı.

Okullarda belediye ekipleri tarafından temizlik yapılırken, namaz kılınacak alan sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlendi.

Cuma namazı kılmak için gelen her vatandaş, seccadesini alarak, maskeli bir şekilde okula gelecek. Maskesiz vatandaşlara görevliler tarafından maske verilecek.

Namaz kılınacak alanda resmi polis, zabıta, Diyanet ve Milli Eğitim görevlileri olacak.

Yapılan çalışmalar ile ilgili olarak Yusuf Sami İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Karael, namaza gelecek vatandaşlara hatırlatmalarda bulundu.

Karael, “Vatandaşlar abdestini almış bir şekilde okula gelmelidir. Okul içerisinde WC ve lavabolar kapalı olacaktır. Namaza gelen her vatandaş, yanında seccadesini ve maskesini getirmelidir. Vatandaşların, belirlenmiş alanlara seccadelerini sererek namaza durmaları gerekiyor. Belirlenen alanların dışına çıkmamaları, sosyal mesafe kurallarına uymalarını bekliyoruz. Vatandaşların, görevlilerin uyarılarına ve yönlendirmelerine uymalarını rica ediyoruz. Kurallara uymamız toplumun sağlığı ve huzuru için çok önem arz etmektedir. Giriş ve çıkış kapıları ayrı olacaktır. Sadece hutbe ve cuma namazının 2 rekât farzı kılınacak, sünnetler ise evde kılınacaktır. Vatandaşlardan, kendilerine yardımcı olmalarını ve kurallara uymalarını bekliyoruz. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık