Avukat Şeyhmus İnal trafik kazasında hayatını kaybetti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Şanlıurfa Barosu Siverek Temsilcisi Şeyhmus İnal’ın kullandığı otomobil karşı yönden gelen otomobil ile çarpıştı.

Avukat Şeyhmus İnal trafik kazasında hayatını kaybetti

Kaza, Siverek – Karacadağ yolunun 10. Kilometresinde Hatundere mahallesi yakınlarında meydana geldi.

Alınan bilgilere göre Şanlıurfa Barosu Siverek Temsilcisi Avukat Şeyhmus İnal ‘ın (55) kullandığı 34 JF 0516 plakalı otomobil karşı yönden gelen İsmail Sarısaç (27) idaresindeki 33 CDE 10 plakalı otomobil ile çarpıştı. Kazada Avukat Şeyhmus İnal ve İsmail Sarısaç yaralandı. Yaralılar çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine çağrılan ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaralılardan Şeyhmus İnal burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaralı İsmail Sarısaç ise Şanlıurfa’ya sevk edildi.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı
Şanlıurfa Barosu Avukatlarından Şeyhmus İnal, Siverek’i Vilayet Yapma ve Kalkındırma Derneği’nin yıllarca gönüllü olarak avukatlığını yapmıştı.


Siverek’i Vilayet Yapma ve Kalkındırma Derneği’nin 29 Mayıs 1996 yılında sözünde durmayan siyasilere açtığı davada aktif rol oynayan İnal, Dernek Başkanı Koçali Aymaz ile birlikte Show TV’de Reha Muhtar’ın konuğu olarak, Sivereklilerin haklı il mücadelesini ve dava sürecini anlatmıştı.

İnal, 12 Mart 2020 tarihinde Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Şanlıurfa merkezli başlatılan ve gizlilik kararı bulunan soruşturma kapsamında gözaltına alınmış, 18 Mart 2020 tarihinde emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmıştı.

www.siverekgenclik.com


MOBİL İÇİN FOTO GALERİ31 Mayıs 2020 Pazar 20:09

http://www.siverekgenclik.com/haber/avukat-seyhmus-inal-trafik-kazasinda-hayatini-kaybetti-15400.html