Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Kültür-Sanat Takoran Vadisi PTT pulları ile tanıtılacak

Takoran Vadisi PTT pulları ile tanıtılacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kentin tarihi ve turistik yerlerini PTT pulları ile tanıtacak. Tanıtılacak yerler arasında Takoran Vadisi'de bulunuyor.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2018 Çarşamba 22:00
Takoran Vadisi PTT pulları ile tanıtılacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve turistik yerleri ile birlikte kentle özdeşleşen değerlerin tanıtımı için 20 bin 550 adet pul basımı gerçekleştirdi.Tanıtılacak yerler arasında Takoran Vadisi'de bulunuyor.

 

PTT tarafından özel olarak bastırılan pullarda; Göbeklitepe, Harran, Halfeti, Takoran Vadisi ve Balıklıgöl gibi tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra isot, fıstık ve Kelaynak gibi figürler yer alıyor.

 

Basımı yapılan pullar PTT Başmüdürü İsmail Çizikçi ve PTT Pazarlama ve Satış Müdürü Faik Deniz tarafından Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Abdulkadir Açar'a teslim edildi.

 

Şanlıurfa tanıtımı için önemli bir çalışmaya daha imza attıklarını söyleyen Genel Sekreter Abdulkadir Açar, "12 bin yıllık geçmişe sahip tarihi ve nice değerleri ile dünyada eşi benzeri bulunmayan Şanlıurfa'mızı her alanda tanıtmaya devam ediyoruz. Bu tanıtım çalışmalarından biri olan PTT pullarımızı başmüdürümüzden aldık. İlerleyen yıllarda bu çalışmalarımızın çok güzel dönüşleri olacaktır. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık