Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Şanlıurfa’da sosyal mesafeli üçüncü Cuma namazı kılındı

Şanlıurfa’da sosyal mesafeli üçüncü Cuma namazı kılındı

​​Valilik tarafından belirlenen cami ve alanları dolduran vatandaşlar, alınan Coronavirus tedbirlerine uygun bir şekilde üçüncü kez Cuma namazı kıldı.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2020 Cuma 17:08
Şanlıurfa’da sosyal mesafeli üçüncü Cuma namazı kılındı

Cuma namazı kılmak için Balıklıgöl Yerleşkesinde bulunan camileri gelen vatandaşlar, aşırı sıcaklardan dolayı cami avlusunda gölgelik alanlarda namaz kılmayı tercih etti.

Yanlarında getirdikleri seccadeleriyle maske takarak camiye gelen vatandaşlar sosyal mesafe kuralarına uygun bir şekilde saf tuttular.

Dergâh Camiinde kılınan Cuma namazında doğru olmak ve istikamet üzerinde bulunmanın önemine dikkat çekildi.

Hutbede, istikamet sahibi bir müminin doğruluktan taviz vermeyeceği belirtilerek, “İstikamet sahibi Müslüman, sözünü eğip bükmez, asla yalan söylemez. Adaleti gözetir, haksızlığa meyletmez. İyi niyetli ve samimidir, riyakârlık göstermez. İşini sağlam ve güzel yapar; hileye tevessül etmez. Yaratan’a olan sevgi ve saygısıyla, yaratılana merhamet gösterir, hiçbir canı incitmez. Hâsılı sırât-ı müstakim üzere yaşar. Allah’ın rızasını kazanmayı her türlü kazançtan aziz bilir. Rabbinin gizli ya da aşikâr her şeyi görüp işittiğinin ve kullarını hesaba çekeceğinin bilincinde bir hayat sürer.” denildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Siverek'te uyuşturucu operasyonunda 5 kişi tutuklandı

Siverek'te uyuşturucu operasyonunda 5 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık