Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da Kurban Bayramı öncesi yeni tedbirler alındı

Şanlıurfa'da Kurban Bayramı öncesi yeni tedbirler alındı

​Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Kurban Bayramı öncesi yeni tedbirler hayata geçirildi.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2020 Perşembe 15:18
Şanlıurfa'da Kurban Bayramı öncesi yeni tedbirler alındı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca düğün, nikâh, nişan vb. organizasyonları ve Kurban Bayramı ile ilgili alınan tedbirler açıklandı.

Alınan kararla düğün, nikâh, nişan vb. organizasyonların 3 saat ile sınırlandırılarak yemek ikramının yasaklandığı, toplu bayramlaşma programlarıyla yemek organizasyonlarının iptal edilerek maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığıyla ilgili kolluk kuvvetlerince denetimlerin sıklaştırılmasına karar verildiği belirtildi.

30 Temmuz 2020 ile 4 Ağustos 2020 tarihleri arasında mezarlık ziyaretlerinin kalabalık gruplar halinde yapılmaması ve konuyla ilgili belediyelerce her türlü tedbir alınacağını kaydeden Hıfzıssıhha Kurulu; "Bayram namazlarının Sağlık Bakanlığı Coronavirus Bilim Kurulu (Covid-19) Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan 'Cami ve İbadethanelerde Alınacak Önlemler' başlığında belirlenmiş kurallara uyulması için tedbirler alınacak. Bayram namazı sonrası gruplaşmalar olmaması hususunda Cami görevlilerince uyarıların yapılmasına ve son saftan başlayarak cemaatin dağılmasının sağlanmasına karar verildi. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanların kurban kesim alanlarına girmeleri yasaklandı. Kamu kurumlarında çay, kahve vb. ikramların kaldırıldı. 01.07.2020 Tarih ve 104 No'lu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda belirlenen Kurban satış ve kesim yerlerinde alınacak tedbirlerle ilgili olarak kuralların yerine getirilmesi için tüm kurumlarca gerekli tedbirlerin alınmasına karar verildi." şeklinde açıklama yaptı. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Siverek'te üst yapı çalışmaları sürüyor

Siverek'te üst yapı çalışmaları sürüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık