Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa’da 3’ü kırsal mahalle 29 yerleşim yeri karantinaya alındı

Şanlıurfa’da 3’ü kırsal mahalle 29 yerleşim yeri karantinaya alındı

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla şehir genelinde 3’ü kırsal mahalle olmak üzere 29 yerleşim yerinde karantina kararı alındı.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2020 Perşembe 22:26
Şanlıurfa’da 3’ü kırsal mahalle 29 yerleşim yeri karantinaya alındı

Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da haziran ayı başlarında uygulanan normalleşme süreci ile birlikte maske kullanımının azalması ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmemesinden dolayı Covid-19 vakalarında yaşanan artış devam ediyor.

İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, karantina süresi sona eren bazı yerleşim yerlerinde ise, karantina uygulaması sonlandırıldı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla; Ceylanpınar İlçesi Yüksektepe Kırsal Mahallesi, Siverek İlçesi Karabahçe Kırsal Mahallesi, Eyyübiye İlçesi Uğurlu Kırsal Mahallesi 2 ev ile Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü, Suruç, Siverek ve Ceylanpınar ilçelerindeki 26, toplamda ise 29 yerleşim yerinin karantinaya alındığı açıklandı.

Aynı kararla, 14 gündür karantina tedbiri uygulanan Birecik İlçesi Böğürtlen Kırsal) Mahallesi ile Haliliye, Karaköprü, Viranşehir, Birecik ve Eyyübiye 9 yerleşim yeri, yeni vaka çıkmaması durumunda karantina tedbirinin 19 Haziran 2020 tarihi itibariyle sonlandırılmasına karar verildiği belirtildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da hayvanat bahçesi yapılacak

Şanlıurfa’da hayvanat bahçesi yapılacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık