Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam-İnsan Hayırsever iş adamı bin kişinin fırınlara olan borçlarını ödedi

Hayırsever iş adamı bin kişinin fırınlara olan borçlarını ödedi

İstanbul’da yaşayan iş adamı, Şanlıurfa Valiliğine 200 bin TL göndererek ihtiyaç sahibi vatandaşların fırınlara olan borçlarının ödenmesini istedi.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2020 Cumartesi 02:27
Hayırsever iş adamı bin kişinin fırınlara olan borçlarını ödedi

Şanlıurfa dışında yaşayan Osman Haluk Arabacı adlı hayırseverin gönderdiği 200 bin TL ile bin kişinin ekmek borcu Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından ödendi.

Şanlıurfa’daki hayırseverlerin sosyal medyada başlattığı, ‘Dar gelirli ailelerin fırınlara olan borçlarını kapatma kampanyası’ ile binlerce aile ve fırıncı esnafı rahat bir nefes aldı. Kampanyayı duyan hayırsever iş adamı Arabacı, yaşadığı İstanbul’dan kampanyaya destek verdi.

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde harekete geçen Vefa Sosyal Destek Grupları, şehrin yoksul vatandaşlarının yaşadığı mahallelere giderek 75 fırına borcu olan bin vatandaşın ekmek borçlarını bu parayla ödeyerek veresiye defterlerini kapattı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Coronavirus salgını nedeniyle işlerini kaybeden, ekonomik yönden sıkıntı yaşayan vatandaşlara destek olan herkese teşekkür ederek, “Böyle zamanlarda yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen tüm hemşerilerime teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah’ın yapılan hayırları kabul etmesini diliyorum.” dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık