Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam-İnsan Engelli araç şarj istasyonunun çalışmaması engelli genci mağdur etti

Engelli araç şarj istasyonunun çalışmaması engelli genci mağdur etti

Şanlıurfa Balıklıgöl platosunda bulunan engelli araç şarj istasyonunun çalışmaması akülü tekerlekli sandalye kullanan engellileri yolda bırakıyor.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2020 Cumartesi 13:25
Engelli araç şarj istasyonunun çalışmaması engelli genci mağdur etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli vatandaşlar için şehrin çeşitli noktalarına kurulan engelli araç şarj istasyonunun çalışmaması çeşitli mağduriyetleri beraberinde getiriyor.

Akülü tekerlekli sandalyelerini şarj etmeye giden engelliler, engelli araç şarj istasyonunun bazen çalışmadığını, şarj dolumu yapamadıklarından dolayı da bulundukları yerde çaresizce polisi beklediklerini ifade ettiler.

Akülü tekerlekli sandalyesini şarj etmeye giderken akülü araba şarj istasyonunun çalışmadığını gören Hasan Kırşan, o an yaşadıklarını İLKHA mikrofonuna anlattı.

"Tekerlekli sandalyenin şarjı bitse biz  eve nasıl gideriz?"

Akülü sandalyesini şarj edememenin üzüntüsünü yaşayan Hasan Kırşan, "8'inci sınıfa gidiyorum ve okul hayatımdan çok memnunum. Büyüyünce ya öğretmenlik ya avukatlık ya da bilgisayar bölümünü kazanmayı istiyorum. Buradaki şarj aletini bozmuşlar, bir vatandaş olarak tekerlekli sandalyenin şarjı bitse biz nasıl eve gideriz? Telefon olmasa ve ailem merak etse bize nasıl ulaşırlar? Biz on defa belediye başkanına dilekçe ilettik, 153’ü aradık. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a sesleniyoruz; bu sorunları halletsinler." diye konuştu.  

“Ailem beni çok merak etti”

Akülü sandalyesinin şarjzının bitmesinden dolayı eve gidemediğini belirten Kırşan, "Bir defasında ben burada şarjsız kaldım ve polisi aradım, polis gelip beni evime götürdü. Ailem beni çok merak etti. Ailem bana ‘nerede kaldın?’ deyince şarjımın bittiğini söyledim. Tekerlekli sandalyem bir defa kırıldı, yaptım." şeklinde konuştu.

Son olarak devletin yetkililerine seslenen Kırşan, “Ben okul okursam, bir belediye başkanı olsam vatandaşlara hizmet yapmasam çok hatalıyımdır. Şu an da Cumhurbaşkanımıza, Şanlıurfa milletvekillerimize ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a sesleniyoruz. Ben belediye başkanının yanına gitmek istedim ama binanın yerini bilemedim, binanın nerede olduğunu bilsem giderdim.” dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfalı Yazar Misbah Hicri Coronavirus'ten dolayı vefat etti

Şanlıurfalı Yazar Misbah Hicri Coronavirus'ten dolayı vefat etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık