Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam-İnsan Cami minarelerinden ‘zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın’ çağrısı

Cami minarelerinden ‘zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın’ çağrısı

Şanlıurfa’da cami hoparlöründen yapılan anonslarda Coronavirus salgını ile mücadelede yeni döneme girildiği hatırlatılarak alınan tedbirlere uyulması istendi.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2020 Çarşamba 23:00
Cami minarelerinden ‘zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın’ çağrısı

Haziran ayı başlarında başlatılan “normalleşme süreci”nin ardından Şanlıurfa’da maske kullanımı sosyal mesafe ve hijyen kuralına uyulmamasından dolayı Covid-19 vakalarında ciddi artışlar yaşanmıştı.

Şanlıurfa Valiliği tarafından alınan kararla kentte maskesiz dolaşmak yasaklanmış ve vatandaşların sosyal mesafe kuralına riayet etmeleri istenmişti.

Şanlıurfa Valiliği, alınan tedbirler konusunda vatandaşları uyarmak amacıyla Şanlıurfa Müftülüğüne göndermiş olduğu talimatta sabah ezanı hariç diğer vakit ezanlarının ardından cami hoparlöründen anons yapılmasını istedi.

Cami hoparlörlerinden yapılan anonslarda maske takma, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edilmesi uyarısında bulunuldu.

Yapılan anonslarda şu ifadeler kullanıldı: “Coronavirus salgını ile mücadelede yeni bir döneme girdik. Artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Lütfen rehavete kapılmayalım. Tedbiri elden bırakmayalım. Maske takmaya, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edelim. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım. Maske takmak zorunludur. Sokağa çıkınca mutlaka maskenizi takınız. Maske takmayanlara ceza uygulanacaktır. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak bu dönemi de hep birlikte inşallah aşacağız. Sabrınız ve dikkatiniz için teşekkür ederim.” (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık