Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Aslanparçası, meslektaşına yapılan kötü muameleyi kınadı

Aslanparçası, meslektaşına yapılan kötü muameleyi kınadı

Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, okul içerisinde olduğu halde maske takmadığı gerekçesiyle polis tarafından kötü muameleye maruz kalan öğretmene yapılanları kınadı.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2020 Cuma 13:57
Aslanparçası, meslektaşına yapılan kötü muameleyi kınadı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 26 yıldır öğretmenlik yapan R.E., sahibi olduğu özel okulun bahçesinde çalışırken polis tarafından maske takmadığı gerekçesiyle kötü muameleye maruz kaldığı iddia edilmişti.

Maske takmadığı gerekçesiyle para kesilen öğretmen R.E., kendisi hakkında işlem yapan polisin resmini çektiği sırada polisin fiziki müdahalesine uğramış, elindeki cep telefonu yere düşerek kırılmıştı.

Kendisine yapılan kötü muamele ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran R.E, olaya ilişkin görüntüleri savcılığa sunmuştu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, meslektaşlarına yapılan kötü muameleye kınadı.

Aslanparçası, “Kendisine ait özel okulun bahçesinde olduğu bir sırada yoldan geçmekte olan polis arabasından inerek durumdan vazife çıkaran bir polis memuru tarafından maske takmadığı gerekçesiyle ceza kesilen, kamera kayıtlarında görüldüğü üzere fiziki temasa kadar varan şiddete ve hakarete maruz kalmıştır. Öğretmenimize yapılan ve pandemi sürecinde sağlık ve eğitim çalışanları ile birlikte sahada olağanüstü çalışmalara imza atan emniyet mensuplarının toplum nezdinde itibarını zedeleyen ve güzel çalışmalara gölge düşüren polis memuru şiddetini asla kabul etmediğimizi ve kınadığımızı ifade ediyoruz. Yasal mercilerce olayın objektif olarak soruşturulması ve görevini kötüye kullanan ilgili polis memuruna gerekli cezanın verilmesi ile ilgili olarak öğretmenimizin yanında olduğumuzu ve arkadaşımıza her türlü hukuki desteği sağlayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YORUMLAR
 • yorum2020-05-22 23:57:22Mehmet gün

  Ayrıca genelgeye göre iki kişi araçta yan yana oturamaz ve adam kendi mülkiyet sınırları içinde kimse ona müdahale edemez. Özür dileyerek söylüyorum madem MASKE bahaneyse ,gelip vatandaşın yatak odasında da kontrol etsinler

 • yorum2020-05-22 18:27:24mehmet

  şehirden uzak bir eğitim alanının bahçesinde çalışmakta olan bir öğretmene masken niye takılı değil diyen,kendileri de maske takmayan
  zavallılar terbiyelerini sergilemiş

 • yorum2020-05-22 17:02:51MEHMET DESMANLI

  Polislerin derdi nedir bilmiyorum ama yaptıklarına bir anlam veremiyorum.26 yıllık bir eğitimci ve eğitim yatırımcasına yapılanlar kabul edilemez.Polislerin derdi maske ise çarşıda binlerce maskesiz dolaşan vatandaşımız var.Polisler bir yerleşim alanı olmadığı halde gündüz vaktinde orda neyin devriyesini atıyorlar.O polislere alkol testi yapılsın sarhoş olabilirler diye düşünüyorum.

 • yorum2020-05-22 16:21:46skvn

  Haberin görüntülere bakınca her iki poliste araçlarından indiklerinde maskesiz... Bunların derdi maske olsa ilk başta kendi maskelerini takarlar. Bunların sorunu maske değil, asıl sorun bu şekildeki hovarda polislerin toplumun vicdanında açtığı yara kendisinden kaç yaş büyük bir eğitimciye yapmış

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık