08.02.201807.09.201815.04.2101815.04.2018
Siverek Haberleri I Siverek Haber
https://www.youtube.com/user/siverekgenclikhaber
Son Dakika
AK Parti İlçe Başkanlığına Nedim Lale getirildi Siverek’te MHP’nin adayı Fatih Bucak oldu Siverek FM Radyosu Kuruluyor Üzerine yıldırım düşen şahıs hayatını kaybetti Ak Parti aday adaylarında son durum Siverek'e şehit ateşi düştü Otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı Emekli memur eşini öldürerek intihar etti Siverek'te elektrik akımına kapılan şahıs hayatını kaybetti Üzerine selektör düşen vatandaş hayatını kaybetti
Siverek ve Şanlıurfa'da işten çıkarılan işçiler eylem yaptı
Siverek ve Şanlıurfa'da işten çıkarılan işçiler eylem yaptı
 
Simya Koleji kardeş okul projesini hayata geçirdi
Simya Koleji kardeş okul projesini hayata geçirdi
 
Siverek'te içme su fiyatlarında indirim
Siverek'te içme su fiyatlarında indirim
 
Siverek'te trafik kazası ucuz atlatıldı
Siverek'te trafik kazası ucuz atlatıldı
Ali Lale
 

KAŞIKÇI OLAYINDA SUUDİ VE SADDAM İLİŞKİSİ

Ali Lale

a.lale1955@gmail.com
31 Ekim 2018 Çarşamba 16:50
Yazdır

Kaşıkçı olayı; yakın geçmiş tarihte, bana bir olayı hatırlatıyor. Nedir bu olay? Saddam’ı İran’ a vurduran ve 8 yıl savaştıktan sonra binlerce ölü ve yaralı o kadar da geride öksüz bırakarak, bitap düşen bu iki ülkeyi nasıl ve neden birbirine kırdırdığı halkı tarafından hala bilinmiyor. İsrail’in korkulu rüyası olan, İran ve Irak’ı zayıflayınca artık belli bir süreye kadar kendisine tehlike arz etmediğini görünce, savaş sonlandırılıyor. Ama bu iki devlet ve liderleri de ABD’yi sevmiyordu. ABD de onları sevmiyordu. İşi bitince ipini çekecekti. Nihayet Saddam ABD’yi arkasına almıştı. Saddam ileriyi göremeyen, yabancı istihbarat gözlüğüyle olaylara bakan ona göre karar veren diktatör bir liderdi. Kendini Arapların lideri gören ve yanı başında bulunan Kuveyt’i almak için ABD ile yapılan görüşmede onayını alıyor. Ülke toprağını genişletmeye hevesliydi. Kuveyt’tin zenginliğini kendi ülkesine katacak ve belki Ortadoğu’da güçlü bir lider, güçlü bir Ülke hayali vardı. ABD bunun farkındaydı. Kuveyt’e saldırmak onun sonunu getirecek bir tuzaktı. O da kendisine hazırlanan bu tuzağın farkında değildi. İran’daki tuzağın farkında olmadığı gibi, Kuveyt’e saldırdı. ABD onu canavar gibi göstererek, “bütün dünya ülkelerini tehdit edecek olan Saddam’a gerekli dersin verilmesi ve oraya demokrasi götürmemiz gerekmektedir, “ diyordu. Bütün dünya ülkelerine yüksek perdeden ve haklı olarak seslendi. Bu konuda tüm ülkeler Saddam’ı devirmek ve Irak’ta demokrasiyi tesis etmek amacıyla ABD’ yı desteklediler. Uluslararası ülkelerin desteğini alan ABD Saddam’ı kendi ülkesinde idam ettirdi ve Ülkesini de talan ederek taş üstünde taş bırakmadılar.

Bazı okuyucularım yahu kaşıkçı olayıyla Saddam’ın olayı arasında nasıl bir ilişki kurdunuz? Diyebilirler. Bende onlara şöyle açıklayabilirim; ABD’de yaşayan ve orada bir post gazetesinin yazarı olan ABD halkı tarafından tanınan Cemal KAŞIKÇI’ nın Suudi Prensi Selam tarafından CIA ve ya MOSSAD’ın yönetiminde ipini çekmişlerdir. Bu olay açığa kavuşmayabilir; çünkü üst aklın planıdır. Bununla birkaç planı gerçekleştirmek istemektedirler. Ancak Hükümetimizin olaya temkinli yaklaşması, onların planını suya düşürdü. Çünkü Cemal KAŞIKÇI’ nın ölümünden Türkiye’yi sorumlu tutacaklardı. Amaç Suudi ile Türkiye’nin arasının açılması ve tüm Arap Ülkeleriyle Türkiye arasındaki ilişkilerin koparılmasıydı, ardında ABD Suudi Ülkesine arka çıkacaktı, Türkiye’yi köşeye sıkıştıracaklardı. Suriye’deki oluşumlara müdahil olmayı bırak, suçlu pozisyona düşürecekti. Ancak bu gerçekleştirmediler. Türkiye’nin Suriye’de müdahil olmaması için hazırlanan bu proje, onlara göre güzel bir şekilde planlanmıştı. Ancak Türkiye bu planın farkına vardığı için bu planın birinci ayağını gerçekleştirilemediler. Planın ikinci ayağı; vahşice yapılan olayda kamuoyu Suudi Kralı ve Kralın Ülkesini suçlayacaktı. ABD ’de Suudi Kralını kamuoyu karşısında destekleyerek perde arkasından da ona bedel ödetmeye çalışacaktı. Kısacası yapılan ölüm planında bile üst akıl ticari kazanç elde etmek için her zamanki gibi vahşiliği ve insanlık dışı eylemi yapmıştır. Burada tarih tekerrür ediyor. İnşallah yanılgı içinde olurum ama yanıldığımı hiç de sanmıyorum. Prens Selma’nın iplerini eline alacaklardır. Böylelikle Ortadoğu’da ABD finans ihtiyacı hiç hissetmeyecektir.. Eski Türkiye ile bugünkü Suudi benzerliği vardır. Onun için bunu öldürürken, Türkiye’yi ve Suudi Ülkesini zor durumda bırakarak burada istediğini koparmak amacını gütmektedir üst akıl. Prens Selman’a muhaliflerin ismini veren CIA istihbaratıdır. Bugün muhaliflerin çoğu ya cezaevinde ya da işkence altındadırlar. Çoğu muhalif suçu nedir bilmiyorlar. Bu Muhaliflerin hiçbirini belki Prens Selman tanımıyordur. Ama bunlar ilerde ABD veya İsrail için tehlike arz edebilir, İslam Ülkelerini ve âlimlerine seslenerek Müslüman kardeşliğine vurgu yaparak insanları etkileyebilirler. Müslümanların birlikteliğinin oluşmasından etkili rol oynayabilirlerdi. Bu da ABD ve İsrail’in Müslüman ülkeleri üzerinde kurguladığı plana ters düşebilir. Bu yüzdendir ki onları şimdiden etkisiz hale getiriliyor. Önünü görmeyen Prens Selman’a yaptırıyorlar. Dün eski Türkiye’de Muhsin YAZICIOĞLU, Eşref BİTLİSİ ve diğerlerini öldürtenler ve bu olayları planlayanlar aynı merkezden yapılmaktaydı. Müslümanlar uyanmadıkça bu, sürekli tekrar edecektir.

Bugünkü Türkiye eski Türkiye değildir. Olayları iyi analiz eden ve güçlü bir istihbarat ağı olan ülkeyiz. Her zorlukta güçlenerek büyüyen bir ülkeyiz. Zaten Türkiye ‘ye karşı yapılan saldırıların merkezinden de bu durum yer almaktadır.

Ali LALE

Bu köşe yazısı toplam 570 defa okunmuştur
Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarlar
Anket
Ak parti aday adayları içerisinde belediye başkan adayı kim olsun ?
Ali Gülcan
Ayhan Timurtaş
Celal Akıl
Ferhat Özağaçhanlı
Fikret Aslanparçası
Güney Yaman
Hasan İzol
Kadri Demir
Mahmut Bahcivan
Mehmet Ali Göngen
Mehmet Sabri Bucak
Mehmet Ülgen
Nusret Tüysüz
Recep Küçükçay
Sabri Şenbayram
Şeyhmus Aydın
Umut Abdulkerim Ocak
Yılmaz Çetiner
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1972 Ankara Radyosu, yurdun her yerine yayın yapmaya başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Mobil Sitemiz yayında. http://www.siverekgenclik.com/mobil/
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmek şartıyla kopyalanabilir
Webmaster: Deniz Uğurlu Yönetici: Ramazan Benzer
Sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Siverek Gençlik Sitesi haber yorum ve içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan Sitemiz sorumlu tutulamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur