Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE 76 BİN 726 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

SİVEREK'TE 76 BİN 726 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 76 bin 726 öğrenci ders başı yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi 16:00
SİVEREK'TE  76 BİN 726 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Siverek’te, 2015-2016 eğitim öğretim yılı 2,5 aylık aradan sonra bugün çalan ders zili ile birlikte başladı. Toplam 76 bin 726 öğrencinin ders başı yaptığı eğitim öğretim yılı münasebetiyle Siverek Gazipaşa İlkokulunda bir program düzenlendi. Programa Siverek Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, daire amirleri ve veliler katıldı

Program İstiklal Marşının okunması ile birlikte başlandı. Daha sonra öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu.

Siverek Kaymakamı Dr. Vural Karagül ve beraberindeki heyet program sonrası öğrencilere ders kitaplarını dağıttı.

Siverek Kaymakamı Dr. Vural Karagül ilçede en önemli çalışmalarının eğitim alanında olduğunu belirterek, “Derslik sayımızdaki iyileştirilmeler ile sınıf mevcutlarında ülke ortalamasını yakaladık. Bu çalışmalarımız ile öğrencilerimizin sağlıklı ortamlarda eğitim görmesi için fırsat oluşturduk. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılımız Tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olsun”

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık