Ana Sayfa Ekonomi Siverekli öğrenciler Arakan'da iftar yemeği verdi

Siverekli öğrenciler Arakan'da iftar yemeği verdi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Mehmet Ragıp Karcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri topladıkları parayla Bangladeş kamplarında kalan Arakanlılara 400 kişilik iftar yemeği verdi.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2018 Cumartesi 18:26
Siverekli öğrenciler Arakan'da iftar yemeği verdi

Daha önce topladıkları harçlıklarıyla su kuyusu açtıran, katarakt ameliyatı ve yetim giydirme gibi projelere imza atan Siverek Mehmet Ragıp Karcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, bu kez Bangladeş kamplarında kalan Arakanlılara 400 kişilik iftar yemeği verdi.

Merkezi Avrupa'da bulunan Yetim-Der'in katkılarıyla yapılan Bangladeş'in, Bazar kentindeki mültecilerin sığındığı en büyük kamp olan Kutupalong’daki çadır köyünde verilen iftar yemeğinde güzel görüntüler oluştu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Ragıp Karcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Bilal Şanlı, "Okulumuz öğretmen ve öğrencilerin katkılarıyla 2017 Şubat ayında Afrika'da Çad bölgesinde bir su kuyusu açtık. Aynı zamanda Arakan bölgesinde de başka bir su kuyusu açtık. Dünya genelinde 15 yetimin bir yıllık bakımını ve 3 katarakt ameliyatı yaptık. Mart 2018 yılında 340 yetime bir ay boyunca sıcak yemek verildi. Son olarak Ramazan ayında Arakan'da 400 kişiye iftar yemeği verildi. Katkılarından dolayı tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

İftar projesini gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden okulun 12'inci sınıf öğrencilerinden Hazal Müjdeci, "Okulumuz ve değerli öğretmenlerimizle yaptığımız bir proje çerçevesinde Arakanlı kardeşlerimize yardımda bulunduk. Onların açlığını bir nebze olsa da hissetmeye çalıştık. Bizler her halükarda bir şeyler bulup aç kalmıyoruz ama oradakilerin en temel ihtiyaçları yok, açlıkla sınanıyorlar." diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de mercimek hasadı başladı

Viranşehir'de mercimek hasadı başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık