Ana Sayfa ÖCALAN: SİLAHLARI BIRAKIN, SINIR DIŞINA ÇIKIN

ÖCALAN: SİLAHLARI BIRAKIN, SINIR DIŞINA ÇIKIN

Diyarbakır'da düzenlenen Newroz'da BDP Milletvekilleri Pervin Buldan ve Sırrı Sürreya Önder'in okuduğu Öcalan'ın mesajında, "Silahları bırakın ve sınır dışına çıkın" çağrısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2013 Perşembe 14:18
ÖCALAN: SİLAHLARI BIRAKIN, SINIR DIŞINA ÇIKIN

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da düzenlenen Newroz'da Abdullah Öcalan'ın mesajı, BDP Milletvekilleri Pervin Buldan ve Sırrı Sürreya Önder tarafından Kürtçe ve Türkçe olarak okundu.

Mesajında "Silahları bırakın ve sınır dışına çıkın" çağrısı yapan Öcalan, "Ben bugün milyonlarca kişinin şahitliğinde yeni bir süreç başlatıyorum. Silah değil siyaset öne çıksın Bu bir sonuç değil yeni bir sürecin başlangıcıdır" ifadelerine yer verdi.

Silahlı mücadeleden demokratik mücadeleye geçildiği dile getirilen mesajda şöyle denildi:

"- Hak ve hukuku içermeyen düzen inşa edilmeye çalışılmıştır. Baskıcı ve inkarcı anlayışlar artık miadını doldurmuştur. Ortadoğu halkları artık uyanıyor. Meydanları dolduran halk barış diyor, kardeşlik diyor, çözüm istiyor. Bizim kavgamız hiçbir ırka, dine mezhebe karşı olamaz. Bizim kavgamız her türlü baskı ve ezilmeye karşı olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır.

- Bugün yeni bir Türkiye'ye yeni bir Ortadoğu'ya uyanıyoruz. Bugün yeni bir süreç başlıyor…

- Artık silahlar sussun, fikirler konuşsun noktasına geldik. Akan kan, insandan, bu coğrafyanın bağrından akıyor. Ben bu çağrıma kulak veren milyonların şahitliğinde diyorum ki, yeni bir dönem başlıyor; silah değil, siyaset öne çıkıyor.

- Silahları bırakın ve sınır dışına çıkın. Silahlı mücadeleden demokratik mücadeleye geçiş yapıyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık