08.02.201807.09.201815.04.2101815.04.2018
Siverek Haberleri I Siverek Haber
https://www.youtube.com/user/siverekgenclikhaber
Son Dakika
AK Parti İlçe Başkanlığına Nedim Lale getirildi Siverek’te MHP’nin adayı Fatih Bucak oldu Siverek FM Radyosu Kuruluyor Üzerine yıldırım düşen şahıs hayatını kaybetti Ak Parti aday adaylarında son durum Siverek'e şehit ateşi düştü Otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı Emekli memur eşini öldürerek intihar etti Siverek'te elektrik akımına kapılan şahıs hayatını kaybetti Üzerine selektör düşen vatandaş hayatını kaybetti
Ak partide adaylar için temayül yoklaması başladı
Ak partide adaylar için temayül yoklaması başladı
 
AK Parti İlçe Başkanlığına Nedim Lale getirildi
AK Parti İlçe Başkanlığına Nedim Lale getirildi
 
Dolandırıcılara operasyon: 33 gözaltı
Dolandırıcılara operasyon: 33 gözaltı
 
Fatih Bucak’ın açıklamaları ile ilgili MHP’den ilk açıklama
Fatih Bucak’ın açıklamaları ile ilgili MHP’den ilk açıklama
MAHALLE MUHTARINDAN ÖĞRETMENE DARP İDDİASI
 

MAHALLE MUHTARINDAN ÖĞRETMENE DARP İDDİASI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Dalkaya Köyü’nde öğrenci taşımacılığı yapan Mahalle muhtarının yevmiyelerini tam olarak vermediğinden dolayı okul müdürünü darp ettiği iddia edildi.

22 Nisan 2015 Çarşamba 18:06
Yazdır

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Dalkaya Köyü’nde öğrenci taşımacılığı yapan Mahalle muhtarının yevmiyelerini tam olarak vermediğinden dolayı okul müdürünü darp ettiği iddia edildi. İddiaya göre Dalkaya Mahallesine taşıma ile öğrenci taşımacılığı yapan Yenice Mahalle Muhtarının aynı zamanda köy postacılığı yaptığı, durumu fark eden Dalkaya okul müdürünün Mahalle Muhtarının öğrenci taşıma günlerinde kesinti yaptığı iddia edildi. Bunu öğrenen mahalle muhtarının okul müdürünün makam odasında okul müdürünü darp ettiği iddia edildi.

Darp iddiası ile ilgili Siverek faaliyet gösteren Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim-Sen, Özgür Eğitim Sen, Eğitim İş Sen ve Türk Eğitim Çalışanları Sendikası temsilcileri Dalkaya okulunu ziyaret ederek darp edildiği iddia edilen okul müdürüne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından Grup adına Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası basın açıklaması okudu. Aslanparçası darp iddiasını şiddetle kınayarak,”Dalkaya köyünde taşıma ile öğrenci getirmesi gereken Yenice Köyü Muhtarına ait taşıma aracı ile öğrenci taşımak yerine öğrenci servis aracıyla köy postacılığı yapmıştır. Alması gereken günlük yevmiye haksız kazanç sağlamaması adına tarafına ödenmemiş olup, okul müdürümüz Muhammed Kalaylı tarafından günlerinde kesinti yapılmıştır, Okul müdürümüz haksız kazançla devletimizi zarara uğratacak bu eyleme izin vermediği için ilgili köyün muhtarı tarafından kendi makam odasında ağır hakarete maruz kalmış ve darp edilmiştir”

Darp edildiği iddia edilen okul müdürünün rapor aldığını belirten Aslanparçası “ Müdür arkadaşımız, darp raporu alıp savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Biz eğitim sendikaları olarak öncelikle; hiçbir iş yapmadan devleti dolandırıp haksız kazanç elde etmek isteyen Yenice Köyü muhtarına karşı, gördüğü hakarete ve şiddete rağmen, hakkı ve hukuku savunmaktan bir an bile tereddüt etmeyen okul müdürümüz Muhammed Kalaylı’nın sonuna kadar desteklediğimizi belirtiyoruz. Yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor ve öğretmen arkadaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Öğretmenin verimli olmasını, çaba göstermesini beklemek hata olacaktır. Bu tarz olaylarla karşılaştığımız sürece de tüm eğitim çalışanları olarak ortak tavır almaktan da kaçınmayacağımızı belirtmek istiyoruz”

E. Sarı

www.siverekgenclik.com

Anahtar Kelimeler: şanlıurfa’nın, siverek, ilçesine, bağlı, dalkaya, köyü’nde
Bu haber toplam 2189 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
kardeşim burda sendika ayrımı mı yapılır.... burda hepimizin adına biri açıklama yapmış. eğitim-sen , eğitim-birsen ne farkeder
hatun - 2015-04-23 13:18:44
Şiddeti kınıyoruz.öğretmenler kimseye eyvallah etmesin.ya bu düzen değişecek ya değişecek.ilçe mem ve kaymakamlık öğretmenlerini savunmuyor.ancak siyasilerin eteğini öpüyorlar.dünyevi makam ve mevkilerin kabir kapısına kadar olduğunu bilmiyorlar.öğretmen ilçe mem müdürünün kapısında saatlerce beklerken ihaleciler içerde nargile fokurdatıyor.iki lafın belini kırıyor.bizi başta amirlerimiz satmış.
ukala-i cünun - 2015-04-22 22:21:03
Eğitimsenli bir öğretmen olarak bu olayı kınıyorum.Ama Eğitim birsenli bu şahsın benim adıma açıklama yapmasını kabul etmiyorum.
Ahmet - 2015-04-22 20:19:06
 Diğer Haberler
 
Sunucu Bağlantı Hatası
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Mobil Sitemiz yayında. http://www.siverekgenclik.com/mobil/
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmek şartıyla kopyalanabilir
Webmaster: Deniz Uğurlu Yönetici: Ramazan Benzer
Sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Siverek Gençlik Sitesi haber yorum ve içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan Sitemiz sorumlu tutulamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur