Ana Sayfa Ekonomi HAYVAN SATICILARINDAN ALKIŞLI PROTESTO

HAYVAN SATICILARINDAN ALKIŞLI PROTESTO

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde geçimini hayvancılıkla sağlayan hayvan satıcıları dışarıdan ithal edilen hayvanlardan dolayı çok zor durumda olduklarını hayvan ithaline sınırlama getirilmesi gerektiğini söylediler.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 14:42
HAYVAN SATICILARINDAN ALKIŞLI PROTESTO


Siverek ilçesinde geçimini hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar dışarıdan gelen İthal hayvanlardan dolayı vatandaşı zor durumda bıraktı. Hayvan satıcıları durumu protesto ederek alkış tuttu.

Hayvan satıcısı Mehmet Özgül yaptığı açıklamada; Siverek gibi yerde insanların yüzde doksanı hayvan işiyle uğraşmakta bu kişilerin çoğu evini satıp hayvana yatırmış ve şuan hepsi zararda.

Et kombinelerine götürdüğümüz etlerimiz alınmıyor dediler. Özel sektör de hayvanlarımıza çok düşük fiyatlar veriyor. Saman fiyatları 800–850 lira olmuş arpa pahalı ne yapacağımızı bilmiyoruz. Devletten sayın bakanımızdan yardım bekliyoruz. Hepimiz bu işi bırakma noktasına gelmişiz. Bizler de işsizler kervanına katılacağız. Hayvan fiyatlarının düşük olmasın dan dolayı hayvan işi bırakacağız. Bu da sadece et değil süt ve süt ürünlerinin üretiminde sıkıntıya düşürecek ve yakın zamanda süt ve süt ürünleri dışarıdan ithal edilecek durma gelecek dedi. Vatandaşlar durumun düzeltilmesini istediklerini dile getirdiler.

Haber:Bahattin Yolaçan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık