Ana Sayfa Ekonomi ETHEM SARISÜLÜK’ÜN BABASI SİVEREK’TE GÖREV YAPMIŞ

ETHEM SARISÜLÜK’ÜN BABASI SİVEREK’TE GÖREV YAPMIŞ

Ankara’daki Gazi Eylemleri sırasında polis kurşunuyla öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük’ün babasının 198O’li yıllarda Siverek Ortaokulunda öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2013 Salı 14:31
ETHEM SARISÜLÜK’ÜN BABASI SİVEREK’TE GÖREV YAPMIŞ

İstanbul Taksim’de 28 Mayıs 2013 tarihinde başlayan dış güçlerin desteğiyle diğer illere de yayılan Gezi Parkı eylemlerinde 1 Haziran 2013 tarihinde polisin göstericileri dağıtmak amacıyla silah kullanması sonucu öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük’ün bir dönem Siverek’te yaşadığı iddia edildi.

Ethem Sarısülük’ün Babası Müzaffer Sarısülük’ün 1989 yılında Siverek Ortaokulunda Türkçe Öğretmenliği yaptığı, sünnete karşı olduğundan dolayı dönemin başbakanına yazmış olduğu yazıdan dolayı Siverek Asliye Hukuk Ceza Mahkemesi tarafından hakkında dava açıldığı ve 1 günlük hapis cezasına çarptırıldığı iddia edildi.

Yıllarca öğretmenlik yaptıktan sonra kendi kabuğuna çekilen Muzaffer Sarısülük’ün Çorum'a bağlı Sungurlu ilçesinde bir barakada yaşadığı ve hayatını plastik ve kağıt toplayarak sürdürdüğü iddia edildi. Sarısülük’ün devletin ikiyüzlü, riyakar ve kapitalist bir yapıya sahip olduğunu ileri sürerek devletten maaş almadığı ileri sürüldü.

Muzaffer Sarısülük sıra dışı yaşamından dolayı Yazar Servet Somuncuoğlu'nun "Gallemit" isimli kitabına konu olduğu öğrenildi

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık