Ana Sayfa ÇİFTÇİLER MAĞDUR

ÇİFTÇİLER MAĞDUR

Şanlıurfa`nın Viranşehir ilçesinde halen ödenmeyen 2011 yılına ait hububat prim desteklemelerinden dolayı çiftçiler zor günler geçiriyor.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2012 Cumartesi 12:31
ÇİFTÇİLER MAĞDUR

ŞANLIURFA - Viranşehir ilçesinde binlerce çiftçi perişan durumda… Yazın yaşanan elektrik krizi, kuyu maliyetlerinin yüksekliği, elektrik tüketiminin gelirinin üçe katlaması, ekim giderlerin yüksekliği ve ürünlerdeki fiyat düşüklüğü çiftçiyi perişan ederken, 2011 yılına ait hububat prim desteklemelerin de halen ödenmemesi bu mağduriyeti ikiye katlıyor.

Konu ile ilgili görüştüğümüz çiftçiler,"Biz hububatımızı sattığımız şirketlerde faturalarımızı kestirdik. İstenen belgeler ile birlikte İlçe Tarım Müdürlüğü`ne teslim etik. Bizden kaynaklanan hiçbir eksiklik yok. Şirketlerden kaynaklanan eksikliklerin faturası bize kesilmiş durumda... Bazı çiftçi arkadaşlarımızdan faizi ile birlikte daha önceki yıllarda yapılan ödemeler geri alındı. Bizlerde tedirgin olarak beklemekteyiz. Söz konusu şirketlerin cezasını biz çekiyoruz. 2013 yılına günler kala 2011 yılı destekleme ödemelerini alamadığımız gibi 2012 yılı destekle işlemlerini bile yapamadık" dediler.

Çiftçiler, yetkililerden biran önce bu soruna el atmasını istedi. (Sabri Acet-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık